قالب وردپرس

پیمایش دره انار

 


دره انار، دره ای در همین نزدیکی
در قسمت انتهایی بزرگراه همت(شهید خرازی) در غرب تهران، خروجی ای وجود دارد که منتهی به دو روستای زیبای وردیج و واریش میشود. در ابتدای مسیر این دو روستا، در بین دره های شرقی، مسیر بسیار مناسب و بکری متشکل از چندین حوضچه، آبشار و فرود کوتاه و بلند وجود دارد.تیم سه نفره ما متشکل از مرتضی اشکتلخ، رضا آرمودیان و اینجانب مهدی کشاورز در ساعت 9 صبح روز 11 تیرماه 1395 تصمیم به پیمایش این مسیر نمود.

جهت رسیدن به ابتدای مسیر و اولین فرود مسیر پر شیبی و به مدت 2.5 صعود میکنیم. روز گرمی و درپیش رو داریم و میبایست در مصرف آب حسابی صرفه جویی کنیم.

با توجه به لزوم آبیاری باغات در مسیر، انشعابات زیادی از مسیر رود کف دره برای باغات گرفته شده و همین موضوع باعث کم شدن آب در طول مسیر شده است.

ساعت 11:30 به اتدای مسیر که یک باغ انگور و گرده میباشد میرسیم. با سرعت وارد دره میشویم و آبشارهای نیمه خشک رو یکی پس از دیگری فرود میاییم. و در ساعت 15:30 با فرود بلندترین آبشار مسیر به طول تقریبی 45 متر برنامه خود رو به پایان می یریم.

لازم بذکر است کلیه آبشاری این مسیر دارای رول میباشد، در غیر این صورت میتوان از کارگاههای طبیعی نیز تنه درخت استفاده نمود.

این مسیر در ماههای اردیبهشت و اواسط خرداد ماه دارای آب زیادی میباشد و پیمایش آن نیاز به آشنایی به فنون دره نوردی است.


• راه های ارتباط با مهدی کشاورز : ➡️
Channel Telegram instagram facebook googleplus linkedin skype
تلفن تماس: 09122474036
ایمیل:
mehdi@kpmehdi.com
kpmehdi@gmail.com

دیدگاه ها بسته شده است